Нова велика конференція IOTA пройде в Греції

Share

IOTA – це англомовна абревіатура для позначення «International orthodox theological association», тобто «Міжнародної православної богословської асоціації». З 10 по 15 січня 2023 року вона планує провести другу велику конференцію, цього разу в місті Волос, що в Греції.
На сьогодні в IOTA входить 27 тематичних груп, кожна з яких окремо оголошує про подачу заяв на виступи під час конференції. Серед груп є як тематичні («біблійних досліджень», «догматичного богослов’я», «політичного богослов’я»), присвячені еклезіології, місіології, патристиці, так і регіонального спрямування – «візантійського православ’я», «слов’янського православ’я», «румунського православ’я» тощо.
IOTA була заснована в 2017 році і є громадою науковців та інших спеціалістів, що прагнуть міжнародного обміну знаннями в контексті православної традиції. IOTA прагне мати всеправославний характер. Тому вона не належить до якоїсь конкретної помісної православної церкви, одночасно прагнучи підтримувати конструктивні стосунки з керівництвом всіх православних церков.
Від початку заснування президентом асоціації є доктор Павло Гаврилюк, що походить з Києва. Він є професором університету святого Фоми в St. Paul, Мінесота, США, а також дияконом Православної Церкви в Америці. В січні 2019 року в румунському місті Ясси (Jaşi) відбулася перша велика конференція IOTA. Тоді на конференції виступили більше 250 доповідачів з більш ніж 40 країн світу. Заплановано, що конференції мають проходити кожні чотири роки.
Більше інформації щодо організації можна знайти на її сайті – https://iota-web.org/.