Діяльність

Share

Завдяки ряду особистих контактів з європейськими партнерами ще з 2014 року Сергій Бортник поступово все активніше запрошувався на міжнародні форуми для висвітлення свого бачення релігійного проблем України та світового Православя, а також для представлення позиції Української Православної Церкви з того чи іншого питання.

На даний час Сергій Бортник є автором монографії німецькою мовою, перекладачем двох опублікованих книг з англійської мови, автором 25 опублікованих статей, з яких 8 німецькою мовою, рецензентом 10 книг, з яких сім англійською та дві німецькою мовами. В період з січня 2014 по грудень 2019 року Сергій Бортник взяв участь у понад 40 конференціях та інших заходах закордоном (Австрія, Білорусь, Ватикан, Голландія, Греція, Італія, Німеччина, Польща, Румунія, Угорщина, Фінляндія, Швейцарія), а також кількох десятках міжнародних заходів в Україні.

Крім такої особистої участі важливою діяльністю Фонду є сприяння навчанню і стажуванню викладачів та студентів з України в теологічних закладах інших (переважно західноєвропейських) країн. Серед основних партнерів є такі:

  • Екуменічний інститут Всесвітньої ради церков (Боссе, Швейцарія),
  • Мовний курс німецької, організований Євангелічною Церквою в Німеччині в м. Сібіу, Румунія (курсанти, що успішно здали мовний іспит, їдуть після нього вчитися на теологічні факультети Німеччини – зокрема в Бонн, Гейдельберг, Лейпциг, Мюнстер).
  • Мовний курс німецької з продовження навчання в Університеті Айхштетт-Інгольштадт, Баварія,
  • Мовний курс німецької, що підтримується Німецькою єпископською конференцією в м. Падерборн, Німеччина,
  • Мовний курс французької у Центрі святої Женев’єви під Парижем з можливістю подальшого навчання в університетах Парижа,
  • Університет Фрібургу, Швейцарія,
  • Свято-Володимирська семінарія в Нью-Йорку,
  • Мовні курси англійської в «Школі божественного слова» в Ірландії,
  • Літні богословські інститути під Москвою та інше.

Ще одним важливим напрямком діяльності нашого Фонду є видавнича діяльність. Наразі опублікована книга Сергія Бортника «Особистість і спілкування. Богослов’я митрополита Івана Зізіуласа у систематичному розгляді» (російський переклад його дисертації з німецької мови).

До кінця 2020 року або частково на початку 2021 року за сприяння нашого Фонду та наших міжнародних партнерів планується видання ще чотирьох книг:

  • Збірник доповідей конференції «Стратегії примирення. Роль Церков в Україні» (в якості «додатку» запланована публікація ще 6 статей та доповідей Сергія Бортника на актуальну тематику),
  • Альманах ранньої латинської патристики (головний редактор Левко О.В.),
  • Підручник «Історія та богослов’я Римо-Католицької Церкви» (автор Бурега В.В.),
  • Підручник «Сучасна православна богословська думка» (автор Бортник С.М.).

Останнім варто назвати напрямок організаційної діяльності. Зокрема можна виділити організацію подорожі в листопаді 2017 року для представників Київської духовної академії УПЦ університетами Німеччини (відбулись зустрічі з 11 професорами університетів Падерборна, Мюнстера, Гейдельберга та Мюнхена; вони представляли три конфесійні спрямування: православне, католицьке та лютеранське). Також до організаційної діяльності відноситься підготовка міжнародної конференції «Стратегії примирення. Роль Церков в Україні», що відбулася у жовтні 2018 року в Києві. В ній взяло участь більше 120 учасників, що представляли 50 українських та іноземних інституцій.