Сергій Бортник взяв участь у круглому столі «Реструктуризація православних відносин в світлі автокефалії в Україні»

Share

7 серпня 2021 року на базі університету Конкордіа (Канада) відбувся круглий стіл «Реструктуризація православних відносин в світлі автокефалії в Україні». Він мав місце в рамках Десятого всесвітнього конгресу «Міжнародної Ради з вивчення центральної та східної Європи» (ICCEES, the International Council for Central and East European Studies), що називалася цього разу «Поєднуючи національну та глобальну перспективи».

Рада є глобальною структурою, що складається з національних асоціацій науковців, що займаються мультидисциплінарними дослідженнями у сфері вивчення центральної та східної Європи, Росії та центральної Азії. Доповідачами на круглому столі виступили науковці, активно залучені в питання вивчення міжправославних відносин, зокрема Петрос Вассіліадіс з Греції, Андрій Кравчук з Канади та священик Кирило Говорун із США.

Доповідачі виступили з актуальними темами. Зокрема, Петрос Вассіліадіс говорив про «Складності для православної еклезіології через її негативну ідентичність та нову еру після української автокефалії»; темою Андрія Кравчука була «Реконфігурація православ’я в Україні та геополітичні виклики церковному визнанню». Останньою була доповідь о. Кирила Говоруна «Український випадок: наслідки для світового православ’я та екуменічних відносин». Сергій Чапнін, що мав представляти Брюссельський вільний університет, не зміг бути присутнім.

Сергій Бортник виявився найбільш активним учасником, що поставив доповідачам кілька запитань. Зокрема, вони стосувалися питання посилення етнофілетизму в Україні внаслідок надання автокефалії ПЦУ та відсутності дієвого покаяння у розколі зі сторони головних організаторів ПЦУ на момент її створення. Обговорення цих питань суттєво пожвавило дискусію.