Ймовірне виселення структур УПЦ з Києво-Печерської Лаври

Share

10 березня Національний історико-культурний заповідник «Києво-Печерська Лавра» направив монастирю з такою ж назвою «попередження» про скорий розрив договору оренди корпусів нижньої лаври. Це рішення стосується не лише монастиря, але й Київської митрополії, синодальних установ та Київської духовної академії УПЦ. Ця новина отримали міжнародний розголос. Зокрема, на прохання деяких західних християнських інституцій Сергій Бортник пояснив своє бачення цієї проблеми. Особливо актуальними з цього приводу є два посилання:

  1. текст, опублікований на сайті Служби новин «Східні Церкви» (Nachrichtendienst Östliche Kirchen) – «Не конфлікт щодо незаконної забудови, а спроба державного тиску на УПЦ» (в оригіналі німецькою мовою «Kein Konflikt um illegal errichtete Gebäude, sondern staatlicher Druckversuch auf die UOK»)  https://noek.info/hintergrund/2850-stimmen-zum-kyjiwer-hoehlenkloster-sergii-bortnyk та 
  2. інтерв’ю для сайту «Urbi et orbi Communications» з назвою «Диспут про Київську лавру» (в оригіналі англійською мовою – «The Dispute Over the Kiev Lavra»), https://www.youtube.com/watch?v=E0rPzy65UjI.

Актуальним для знайомства з проблемою є також «Відкрите звернення ректора Київської Духовної академії» з цього приводу: 

На сайті Академії http://kdais.kiev.ua/ також є відео звернення від представників адміністрації та викладачів Академії різними мовами: