Сергій Бортник взяв участь у вебінарі, присвяченому синодальності та єдності в Церкві

Share

21 січня 2022 року на платформі Zoom відбувся вебінар «Синодальність у Католицькій Церкві та єдність під загрозою у Православній Церкві» з можливістю його перегляду на каналі ютуб. Вебінар був організований «Центром екуменічних, місіологічних та екологічних досліджень», яким керує професор Петрос Василіадіс із Салонік.
Серед тем вебінару були наступні: «Моделі автентичної еклезіологічної організації Церкви Христової», «Першість, соборність, автокефалія та негативна ідентичність у деяких православних колах» та інші. Однією з актуальних тем була ситуація у Світовому Православ’ї в контексті геополітичної залученості помісних Церков та їх протистояння через ситуацію в Україні.
В рамках вебінару Сергій Бортник відповів на декілька запитань про своє бачення останніх рішень Руської Православної Церкви про створення її екзархатів в Африці, про своє розуміння синодальності на різних рівнях існування Церкви тощо.
У вебінарі також взяли участь представники православної та католицької Церков з Греції, Італії, США, Румунії, Кенії та деяких інших країн. Українські Церкви представляли також протоієрей Ігор Шабан (УГКЦ) та протоієрей Андрій Дудченко (ПЦУ).
В ютубі на каналі CEMES за адресою https://www.youtube.com/watch?v=gxevBxEy6jc можна подивитися запис цього вебінару.