Сергій Бортник взяв участь у конгресі в Німеччині

Share

15-16 вересня 2021 року в Католицькій Академії Берліна проходив ювілейний 25-й конгрес фонду «Реновабіс», що підтримує церковні ініціативи у Центральній та Східній Європі. Цього року тема конгресу була «Нехай всі будуть одно. Екумена в Центральній та Східній Європі – задача та збагачення».

На запрошення організаторів у конгресі взяв участь Сергій Бортник. Він виступив із доповіддю «Який внесок можуть зробити Церкви у розвиток громадського життя? (приклад України)», окресливши своє бачення теми з православної перспективи. В цій сесії також виступив протоієрей Ігор Шабан, що представляв тему з перспективи Української греко-католицької Церкви, модерував сесію Буркхард Ханеке, директор фонду Реновабіс.

У своїй доповіді Сергій Бортник зупинився на кількох важливих аспектах:

  • важливість розрізнення громадського та державного інтересів для участі Церков в громадському житті;
  • мінливість настроїв українських громадян – як в контексті політичних виборів, так і в ставленні до російського фактору як такого;
  • розділення уподобань та цінностей українців по лінії захід-схід;
  • природа Церкви та біблійні основи консервативного світогляду віруючих християн;
  • небезпека відчуження віруючих від широкого громадського життя та потреба раціонально осмисленого богослов’я.

Конгрес проходив у гібридній формі з поєднанням традиційної участі із застосуванням сучасних цифрових технологій. За посиланням можна прочитати виступ Сергія Бортника німецькою мовою.