Сергій Бортник виступив на конференції, присвяченій єдності Церкви

Share

29-31 березня 2021 року Свято-Філаретівський православно-християнський інститут (Москва) провів онлайн-конференцію «Сучасна православна еклезіологія: богословські основи єдності Церкви». Конференція, яка планувалася ще на травень 2020 року, переносилася через пандемію і була проведена в онлайн форматі за участі богословів з Австрії, Греції, Італії, Росії, Румунії та України. За три дні конференції відбулося вісім засідань, присвячених різним аспектам вказаної теми. 

Сергій Бортник взяв участь у засіданні «Єдність Церкви: сучасні виклики» та виступив з доповіддю «Примирення українського Православ’я: спроби та перспективи». В ній доповідач наголосив на тому, що головною причиною конфліктної ситуації, що склалася в церковному середовищі України в останні кілька років, було об’єднання в одну двох різних проблем – надання автокефалії та вирішення проблеми розколу. 

В засіданні також взяли участь два представники грецької традиції Православ’я – Петрос Вассіліадіс та Димітріос Керамідас, які у своїх виступах торкнулися вказаної теми та висвітлили своє бачення вирішення комплексу проблем, пов’язаних з різними аспектами вказаної теми. 

Запис відеотрансляції конференції є доступним за посиланням https://sfi.ru/sfi-today/news/bogoslovskie-osnovaniia-edinstva-tserkvi.html (31 марта, среда, Часть 1). 

Письмовий текст доповіді Сергія Бортника російською мовою розміщений тут.