Сергій Бортник взяв участь у семінарі «Соборність і миряни»

Share

4 листопада 2020 року в форматі ZOOM-конференції відбувся семінар Українського академічного християнського товариства (УХАТ). Серед доповідачів були протоієрей-доктор Андрій Чировський, архімандрит-доктор Кирило Говорун, доктор Анатолій Бабинський.

Доповідь доктора Сергія Бортника називалася:

Тут доповідач виділив три рівні церковного буття і відповідальності. Перший – це рівень ієрархії або ж єпископату; другий – рівень євхаристійної спільноти, що в цілому ототожнюється із парафією на чолі з священиком; третій – рівень вірян, які усвідомлюють свою віру та готові нести різного роду відповідальність за свою громаду та за свою церков загалом.

В подальшому Сергій Бортник проаналізував конкретні приклади втілення загальних принципів у реалії церковного життя в Україні. Він наголосив на потребі розрізнення між мирянами («косміками») та вірними («лаїками»), яких можна протиставити як заявлених номінальних вірних та реальних парафіян. Також він приділив увагу статистиці, яку наводять конкуруючі православні юрисдикції на свою користь.

Наостанок він наголосив на потребі зі сторони держави посилити степінь релігійної поінформованості громадян для підтримки «поміркованої релігійності без зайвих акцентів на міжконфесійних чварах, що були б основою збалансованих стосунків держави та релігійних спільнот України». Детальніше про зміст семінару можна прочитати за посиланням http://www.ecumenicalstudies.org.ua/novini-institutu/2020/11/05/6250.